Dorabianie kluczy z immobilizerem


Immobilizer to forma elektronicznego zabezpieczenia pojazdów, w którą wyposażony jest obecnie praktycznie każdy samochód poruszający się po polskich drogach. Immobilizer chroni samochód przed nieautoryzowanym odpaleniem (kradzieżom), ale jednocześnie nastręcza niemałych problemów w sytuacjach, kiedy kluczyk się zgubi lub ulegnie uszkodzeniu. Dorabianie kluczy z immobilizerem wymaga bowiem dostępu do odpowiedniej aparatury elektronicznej, która umożliwia prawidłowe kodowanie kluczyka.

Kodowanie kluczyka z immobilizerem jest wymagane zarówno w sytuacji, w której dorabiamy klucz tworząc kopię z klucza głównego, jak również wówczas, gdy ostatni klucz do pojazdu został zgubiony. W tej drugiej sytuacji procedura dorabiania i kodowania klucza jest nieco bardziej złożona. Naprawa immobilizera wymaga dostępu do specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Mimo że niektórzy próbują samodzielnie usunąć usterkę, to takie działanie może przynieść więcej szkód niż korzyści. Rozmontowanie kluczyka lub wymontowanie transpondera, aby umieścić go w polu czytnika, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia systemu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest więc zlecenie programowania pilotów w Warszawie specjalistom, którzy mają doświadczenie i wiedzę na temat tego typu napraw.

Kodowanie kluczyka z immobilizerem

Dorabianie kluczy z immobilizerem, kodowanie kluczyka - WarszawaKodowanie kluczyka z immobilizerem to usługa polegająca na zintegrowaniu transportera w kluczyku (nadajnika danych) z odbiornikiem w pojeździe. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i włączeniu zapłonu następuje wymiana danych między nadajnikiem a odbiornikiem. Jeśli sygnał wysyłany przez kluczyk zostanie zinterpretowany jako prawidłowy następuje dezaktywacja blokady, a pojazd może zostać uruchomiony.

W zależności od modelu samochodu kodowanie kluczyka z immobilzerem może być procesem mniej lub bardziej złożonym. Niektóre marki posiadają już chipy nowej generacji, w związku z czym kod nie jest na stałe zapisywany w kluczyku, lale zmienia się przy każdym uruchomieniu samochodu. W takich sytuacjach kodowany kluczyk wymaga podłączenia się pod wtyk diagnostyczny i zsynchronizowania obu podzespołów – nadajnika i odbiornika. Programowanie pilotów w Warszawie odbywa się przy użyciu nowoczesnego systemu. Nie ma więc ryzyka, że podczas naprawy którakolwiek część ulegnie zniszczeniu. W naszym serwisie pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy są w stanie poradzić sobie nawet z kluczykami najnowszej generacji.

Dorabianie i kodowanie kluczy z immobilizerem Warszawa

Masz problem z niedziałającym kluczykiem? A kluczyk zniknął gdzieś bez śladu? Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicy, skontaktuj się z nami. Dorabianie i kodowanie kluczy z immobilizerem to nasza specjalność. Obsługujemy zarówno immobilizery starej generacji, jak i najnowsze chipy ze zmiennym kodem. Zapewniamy profesjonalną obsługę, szybkie dorabianie kluczy oraz konkurencyjne ceny.

Mamy świadomość, że niesprawny lub zagubiony kluczyk wiąże się z unieruchomieniem pojazdu, dlatego usługę kodowania kluczy z immobilizerem realizujemy z dojazdem do Klienta. Działamy na terenie całego miasta Warszawa.